Kullanıcı Menüsü

En çok sorulan soruları bir araya getirip, sizin için cevapladık .

sss

1-)Nasıl ilan verebilirim?

Sitemize üyelik işlemleriniz tamamladıktan sonra seyahat sayfasından sürücü veya yolcu olarak ilk ilanınızı verebilirsiniz.

2-)Kimler ilan verebilir?

Seyahati esnasında boşta koltuğu olan binek araç sahibi yahut seyahat programı belli olan herkes sitemizden araç veya yolcu ilanı verebilir.

3-)Güzergah bilgilerim nasıl tanımlayabilirim?

Sürücü/yolcu ilan oluşturulmasında, güzergahınız öncelikle seyahatin gerçekleşeceği il/iller tanımlaması , arkasından ilçe ayrıntısı ve gerekli detaylı bilgileri girdikten sonra gerçekleştirebilirsiniz.

4-)Güzergahleri listelerken görsel olarak görebilir miyim ?

Google Maps yapısı kullanarak sizlerin seçeceği güzergahlar dahilinde görsel bilgi, ayrıca mesafe ve zaman bilgileri verilmektedir.

5-)Aynı il sınırları içerisindeki seyahatlerime ilan oluşturabilir miyim?

Elbette oluşturabilirsiniz. Kalkış ve varış noktası aynı il sınırları içerisinde bulunan seyahat /yolculuk ilanlarınızı sitemizden pekâlâ verebilirisiniz.

6-)Vereceğim ilanda irtibat bilgilerimin gizlenmesini isteyebilir miyim?

Site yönetimi olarak iletişim bilgileri kaydı tamamen üyelerimize bırakılmıştır. Sürücü/yolcu ilanlarında iletişim yolu olarak site üzerinden mesajlaşma/e – mail/telefon tercih edebilirsiniz. Diğer veriler site üzerinde görülmezler .

7-) Verdiğim ilanı iptal edebiliyor muyum?

Hayır, üyelerimizin güvenliğini sağlamak ve ileride yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak , seyahat bilgileri arşivlenerek değerlendirildiği için verilen ilanın silinmesi söz konusu olamaz.

8-) Verdiğim ilan üzerinde seyahat düzenleme yapamıyor muyum?

Verdiğiniz ilan üzerinde seyahat bilgileri arşivlenerek değerlendirildiği için verilen ilanın üzerinde zaman dilimi olarak 5 (beş) saat düzenleme yapabilirsiniz. 5 (beş) saati geçmesi halinde seyahat düzenleme pasif olacaktır.

9-) Neden üyelere site üzerinden mesaj gönderemiyorum?

Üyelere mesaj gönderebilmek için günlük kota 20 (yirmi) mesaj ile sınırlıdır. Her gün (24 saat) 20 mesaj hakkınız 0 (sıfır) ‘ dan başlamaktadır.

10-) Neden Günlük kota 20 (yirmi) Mesaj ile Sınırlıdır?

Üyelere mesaj yazımında nitelikli olunması, üyelere mesaj yolu ile rahatsızlık verilmemesi için site yönetimi olarak böyle bir uygulamaya başvurulmuştur.

11-) Profilime fotoğraf ekleyemiyorum?

Ekleyeceğiniz fotoğraflar JPG,JPEG formatında olması gerekir, PNG veya GIF vs.. gibi formatları sitemiz desteklemez. Eklediğiniz fotoğraflar anında profilinizde görüntülenir.